Sprzedaż pras krawędziowych

Jak wybrać torebkę skórzaną damską?
Jak wybrać torebkę skórzaną damską?
12 września, 2019
Gadżety rowerowe
21 października, 2019

Sprzedaż pras krawędziowych

W dzisiejszych czasach prasy krawędziowe cieszą się ogromną popularnością. Są one bowiem bardzo wytrzymałe i solidne, ich funkcjonalność zachwyca wiele osób. Firma zajmuje się sprzedażą nie tylko tychże pras, ale również gilotyn do metalu. Oprócz tego w ofercie można znaleźć matryce do pras krawędziowych oraz inne narzędzia.

Oferta firmy – prasy krawędziowe

Podczas gięcia prasy można wyróżnić cztery warianty: gięcie powietrzne, dno, zwijanie i gięcie trzypunktowe. Ich charakterystyka to to, że arkusz jest wciskany przez górne narzędzie w otwór dolnego narzędzia. Podczas gięcia powietrznego górne narzędzie wciska arkusz w otwór V w dolnym narzędziu na określoną głębokość, ale bez dotykania dna narzędzia. Jest to rodzaj gięcia trzypunktowego, w którym tylko promienie gięcia górnego i dolnego narzędzia stykają się z arkuszem. Promień stempla górnego narzędzia i kąt V dolnego narzędzia nie muszą być takie same. W niektórych przypadkach kwadratowy otwór zastępuje otwór V w dolnym narzędziu – szczególnie biorąc pod uwagę dzisiejsze regulowane narzędzia dolne. Dlatego kombinację narzędzi górnych i dolnych można stosować uniwersalnie, co oznacza, że za pomocą jednej kombinacji można wytwarzać różne produkty i kształty profili.

Prasa krawędziowa – jej zalety

Jedno ograniczenie gięcia powietrznego to to, że jest mniej precyzyjne niż procesy, w których blacha w pełni utrzymuje kontakt z oprzyrządowaniem. Głębokość skoku musi utrzymywać wysoką dokładność, a zmiany grubości blachy i miejscowe zużycie górnych i dolnych narzędzi mogą powodować niedopuszczalne odchylenia. Różnice we właściwościach materiału wpływają również na wynikowy kąt zgięcia z powodu sprężynowania. Aby osiągnąć maksymalną dokładność kąta przy zginaniu pneumatycznym, stosuje się wartość szerokości otworu V. Prasa krawędziowa cnc jest trwała oraz bardzo wytrzymała. W ofercie firmy można znaleźć nie tylko nowe prasy, ale również te, które były już używane. Można mieć pewność, że wszystkie narzędzia są wysokiej jakości.